Jimi Hendrix – nová poštová známka legendárneho gitaristu

Nová poštová známka s legendárnym Jimim Hendrixom

V auguste 2023 vydala pošta Nemecka nový skvost – poštovú známku s ikonickým portrétom jedného z najväčších gitaristov všetkých čias, Jimiho Hendrixa. Ale čo všetko je za touto známkou a aký príbeh skrýva?

Dizajn a Návrh

Na známke dominuje motív Jimiho Hendrixa na pódiu, ktorý bol zachytený v objektíve fotografa Stevea Brakera. Táto fotografia je oficiálne licencovaná spoločnosťou Authentic Hendrix, LLC, čo dáva známke ešte väčšiu autenticitu a zberateľskú hodnotu.

Návrh známky pochádza od talentovaného dizajnéra Jana-Niklase Krögera z Bonnu, čo dodáva známke moderný a svieži vzhľad, bez toho aby bola stratená jej historická hodnota.

Technické detaily

Známka má hodnotu 0,85 EUR a je predávaná v desaťbloku, čo je ideálne pre zberateľov aj pre bežných užívateľov. Rozmery sú 55,00 mm na šírku a 30,00 mm na výšku, čo je tradičný a obľúbený formát mnohých filatelistov. Všetky známky boli vytištěny v tlačiarni Bagel Security-Print GmbH & Co. KG v Mönchengladbachu technológiou viacfarebného ofsetového tlače.

Táto nová známka je dokonalým spojením histórie a moderného dizajnu a určite zaujme ako vášnivých zberateľov, tak bežných milovníkov hudby. S dátumom vydania 3. augusta 2023 je to dokonalá príležitosť pre všetkých, ktorí chcú rozšíriť svoju zbierku o skutočný skvost.