Royal Mail oslavuje storočie pamätných známok novou sadou

Royal Mail vydáva špeciálnu edíciu známok k stému výročiu prvej pamätnej známky vo Spojenom kráľovstve, ktorá oslavuje bohatú históriu, kultúru a vedecký pokrok národa. Sada „100 rokov pamätných známok“ predstavuje desať známok prvej triedy, každá z nich zobrazuje kľúčové momenty a úspechy, ktoré formovali modernú Britániu.

Podrobný pohľad na novú kolekciu

Každá zo známok v tejto výnimočnej kolekcii zdôrazňuje iný aspekt britského života a dejín. Medzi témy, ktoré známky pokrývajú, patria významné udalosti ako Výstava britského impéria, Kongres poštovej únie a strieborné jubileum, ale aj osobné míľniky ako kráľovská svadba alebo korunovácia kráľovnej Alžbety II. Ďalej sú tu zobrazené vedecké a technologické úspechy, ako storočnica prvých samolepiacich poštových známok, objav Halleyovej kométy a inovácie v doprave a komunikácii. Známky tiež oslavujú britskú prírodu a kultúru, s motívmi ako Národný týždeň prírody, Britská príroda, kvety prvej triedy a Brilantné chrobáky. Nechýba ani pocta britským literárnym a kultúrnym ikonám, ako sú Robert Burns a Jane Austenová, ani významné architektonické počiny a udalosti, ako je Windrush: 75 rokov.

Význam kolekcie

Táto kolekcia nielenže pripomína historické a kultúrne dedičstvo Veľkej Británie, ale tiež zdôrazňuje význam filatelie ako formy zachovania národnej pamäti. Každá známka je malým umeleckým dielom, ktoré prináša pohľad na to, čo Británia ako národ považuje za dôležité a pamätné.

Zbierateľská a vzdelávacia hodnota

Pre zberateľov poštových známok a historikov predstavuje táto sada neoceniteľný prírastok do ich zbierok. Zároveň ponúka jedinečnú vzdelávaciu príležitosť pre školy a vzdelávacie inštitúcie, aby prostredníctvom filatelie učili o významných britských udalostiach a osobnostiach.

Royal Mail týmto výročným vydaním znova potvrdzuje, že poštové známky sú oveľa viac než len prostriedok na frankovanie pošty; sú okienkom do duše národa a jeho histórie. Každá známka v sade „100 rokov pamätných známok“ je pozvánkou k objavovaniu bohatej histórie Veľkej Británie, zaznamenanej nielen v učebniciach, ale aj na malých papierových artefaktoch, ktoré putujú svetom.

Informačný zdroj: Royalmail