Royal Mail predstavuje – sadu známok Vek dinosaurov

Royal Mail v spolupráci s Prírodovedným múzeom uvádza na trh jedinečnú sadu známok, ktorá oživuje fascinujúci svet dinosaurov. Táto kolekcia ôsmich známok je výsledkom spojenia vedeckej presnosti a umeleckej brilantnosti, a to vďaka spolupráci s digitálnym ilustrátorom Joshuom Dunlopom. Dunlop dokázal majstrovsky zachytiť podstatu týchto mohutných plazov a ich prirodzeného prostredia, čím nám približuje dobu, keď tieto obrie tvory ovládali zem.

Rozdelenie a špecifikácie

Sada sa skladá zo štyroch známok prvej triedy a štyroch známok za 2,00 GBP, každá z nich predstavuje unikátny druh dinosaura, ktorý kedysi obýval našu planétu:

Tyranosaurus (prvá trieda): Jeden z najznámejších a najviac obávaných dravcov, ktorý žil pred 68 až 66 miliónmi rokov.

Triceratops (prvá trieda): Obrovský bylinožravec s charakteristickými rohmi, žijúci v období neskorej kriedy pred 68 miliónmi rokov.

Coloborhynchus (prvá trieda): Jeden z prvých objavených pterosaurov, ktorí ovládali oblohu.

Iguanodon (prvá trieda): Dinosaurus rannej kriedy, známy svojimi obrovskými telesnými rozmermi, žil pred 125 až 110 miliónmi rokov.

Stegosaurus: Ikonický dinosaurus, ktorého pozostatky sú vzácne, známy predovšetkým vďaka svojej obrannej zbroji.

Diplodocus: Dlhý až 27 metrov, tento mierumilovný obrovský sauropod dominoval obdobiu neskorej jury.

Megalosaurus: Predátor, ktorý sa pohyboval na území dnešnej Anglicka v období medzi 170 a 155 miliónmi rokov.

Cryptoclidus: Plesiosaurus, ktorý plával v moriach od stredného triasu do neskorej kriedy.

Oslava prírodnej histórie

Táto sada známok nie je len zberateľskou kuriozitou; je to tiež oslava fascinujúcej histórie našej planéty a odkaz na dobu, ktorú môžeme teraz znovu objavovať vďaka pokrokom v paleontológii a digitálnom umení. Spolupráca Royal Mail s Prírodovedným múzeom a talentovaným ilustrátorom Joshuom Dunlopom teloší spojenie minulosti s prítomnosťou, vedy s umením, a prináša do našich domovov kúsok praveku.

Informačný zdroj: Royalmail