Chorvatská pošta prináša slávne herné postavy do rúk zberateľov

Chorvatská pošta sa rozhodla osloviť zberateľov a fanúšikov populárnych hier tým, že 22. februára uviedla novú sériu pamätných poštových známok, na ktorých sa objavia postavy z obľúbených hier na PlayStation®. Toto unikátne vydanie, ktoré osloví nielen zberateľov známok, ale aj milovníkov videohier, zahŕňa postavy ako Kratos a Atreus z God of War, Aloy z Horizon Forbidden West, Ellie a Joel z The Last of Us a Ratchet, Clank a Rivet z hry Ratchet & Clank: Rift Apart. Alenka Lalić, dizajnérka zo Záhrebu, sa stala autorkou spomienkového aršíku pozostávajúceho zo štyroch poštových známok. Menovitá hodnota známok je označená písmenom B, čo zodpovedá medzinárodnému poštovnému za list do 50 g. Spomienkový aršík je vydaný v náklade 50 000 blokov a Chorvatská pošta tiež vydala obálku prvého dňa (FDC).

Toto vydanie vzniklo v spolupráci s PlayStation Chorvatsko a slávne herné postavy dodávajú týmto známkam zvláštnu zberateľskú hodnotu. Prvé vydanie v sérii „Populárna kultúra“ ukazuje dôležitosť poštových známok, ktoré rozprávajú príbehy cestovaním po celom svete a tentoraz sa zameriavajú na objavovanie nových svetov a zážitkov.

Séria známok oslavuje ikonické postavy z PlayStation® hier a ich dobrodružstvá. Od Kratosa a Atrea, ktorí sa potýkajú s blížiacim sa Ragnarökom, cez Aloy, ktorá bojuje proti strojom a záhadám Zakázaného západu, až po Ellie a Joela z postapokalyptického sveta The Last of Us a Ratchet, Clank a Rivet z Ratchet & Clank: Rift Apart.

Tieto známky predstavujú skvelú príležitosť pre zberateľov a milovníkov videohier, ktorí chcú mať kúsok svojich obľúbených postáv a hier vo svojich zbierkach. Navyše posilňujú významnosť poštových známok ako nositeľov príbehov a kultúry, ktoré putujú po celom svete a spájajú ľudí naprieč kontinentmi. Táto edícia známok predstavuje významný krok v rozširovaní tematiky poštových známok. Odráža súčasný trend a záujem o videoherný priemysel, ktorý sa stal počas posledných rokov jedným z najrýchlejšie rastúcich sektorov zábavy. Chorvatská pošta týmto vydáním upozorňuje na dôležitosť hier a ich postáv, ktoré formujú súčasnú populárnu kultúru a ovplyvňujú životy miliónov hráčov po celom svete.

V budúcnosti môžeme očakávať, že ďalšie poštové správy v rôznych krajinách budú nasledovať tento trend a predstavia ďalšie postavy a témy z videohier na svojich známkach, čím osloví novú generáciu zberateľov a pritiahnu pozornosť k rôznym aspektom populárnej kultúry.

Ak ste zberatelia či fanúšikovia videohier a chcete si tieto unikátne poštovné známky s motívmi PlayStation® postáv zaobstarať, odporúčame si pohotovo zabezpečiť svoj exemplár. Nielenže táto edícia predstavuje unikátny kúsok vo vašej zbierke, ale tiež podčiarkuje silu a vplyv videohier na súčasnú spoločnosť a kultúru.

Chorvatská pošta touto sériou „Populárna kultúra“ ukázala, že poštové známky stále zohrávajú dôležitú úlohu vo vyprávaní príbehov a šírení kultúrnych trendov. Ich prítomnosť na známkach predstavuje uznanie a oslavu vplyvu, ktorý majú videohry a ich postavy na našom každodennom živote a zážitkoch.

Informačný zdroj: posta.hr