Britannia 2023 – zlatá a strieborná investičná minca s portrétom kráľa Karola III.

Britannia 2023 je nová zlatá aj strieborná investičná minca, ktorá predstavuje prvý mincový portrét Jeho Veličenstva kráľa Karola III. Táto minca, vytvorená tímom britskej kráľovskej mincovne The Royal Mint, je považovaná za najbezpečnejšiu a najvizuálne zabezpečenú mincu na svete vďaka svojim pokročilým bezpečnostným prvkom. Okrem zlatej verzie je k dispozícii aj strieborná Britannia ročníka 2023, ktorá nadväzuje na tradíciu vydávania populárnych mincí britskej kráľovskej mincovne The Royal Mint.

Prvý mincový portrét kráľa Karola III zdobí lícovú stranu mince, čo ju robí prvou investičnou mincou na svete s týmto portrétom. Ikona mince Britannia zahŕňa štyri pokročilé bezpečnostné prvky, ktoré zvyšujú jej vizuálne zabezpečenie. Mikrotext a animácie povrchu poskytujú ako dekoráciu, tak ochranu mince. Minca je uzavretá v jednotlivom obale pre bezpečné uchovávanie a ľahkú manipuláciu.

Dizajn a bezpečnostné prvky:

Dizajn mince je dielom Philipa Nathana a zobrazuje krásnu postavu Britannia so štyrmi pokročilými bezpečnostnými prvkami. Pohyb na pozadí vĺn je vytvorený animáciou povrchu, zatiaľ čo mikrotext poskytuje dekoráciu a zároveň ochranu. Na štíte Britannia je britská vlajka, ktorá je zdôraznená linkami tinktúry.

Investičná minca Britannia 2023 je inovatívna a krásne navrhnutá zlatá minca s prvkami, ktoré ju robia najbezpečnejšou a najvizuálne zabezpečenou mincou na svete. Táto minca je ideálna pre zberateľov aj investorov, ktorí hľadajú atraktívnu a zároveň bezpečnú investíciu. Strieborná Britannia ročníku 2023 nadväzuje na dlhoročnú tradíciu vydávania obľúbených mincí britskej kráľovskej mincovne The Royal Mint a ponúka ďalšiu možnosť pre zberateľov a investorov, ktorí majú záujem o strieborné mince. Obe mince predstavujú vynikajúcu príležitosť pre tých, ktorí hľadajú cenné a zároveň krásne navrhnuté investičné mince.

Britannia 2023 – zlatá a strieborná investičná minca s portrétom kráľa Karola III – poukazuje na význam a hodnotu mincí ako investičného nástroja. Ich prítomnosť na trhu zohráva dôležitú úlohu v šírení kultúrnych trendov a ukazuje schopnosť mincí byť nielen nositeľmi histórie, ale aj inovatívnych dizajnov a technológií. Tieto mince sú svedectvom silného vplyvu, ktorý majú kráľovské rodiny a ich členovia na našom každodennom živote a zážitkoch.

Britannia 2023 je dôkazom toho, že mince sú stále dôležitým prvkom investičného sveta. Zberateľom a investorom ponúkajú možnosť diverzifikovať svoje portfólio a chrániť svoje investície pred infláciou a ekonomickou nestabilitou. Zároveň sú nádherným príkladom umeleckého remesla a odbornej práce, ktorá za nimi stojí.

Informačný zdroj: royalmint.com