USA pripravuje poštové známky koní

Americká pošta prichádza s novou sériou poštových známok, ktoré oslavujú nadčasovú krásu a eleganciu koní, týchto milovaných spoločníkov človeka. Tieto nové známky budú nielen poctou týmto vznešeným zvieratám, ale aj nádherným zberateľským kúskom pre filatelistov a milovníkov koní po celom svete.

Oslava nadčasovej krásy

Kôň je od pradávna symbolom sily, elegancie a slobody. V histórii ľudstva zohral nezastupiteľnú úlohu – od vojenského spoločníka a pracovného zvieraťa až po verného priateľa a športového partnera. Nové známky americkej pošty túto nadčasovú krásu koní zachytávajú s dokonalým umeleckým stvárnením, ktoré bude ozdobou každej zbierky.

Detaily série známok

Táto séria známok bude zahŕňať niekoľko ikonických plemien, z ktorých každé má svoje jedinečné vlastnosti a históriu. Každá známka bude starostlivo ilustrovaná, aby vystihla charakteristické črty a krásu daného plemena.

Význam pre filatelistov a milovníkov koní

Pre filatelistov predstavujú nové známky pekný prírastok do ich zbierok.

Kone majú hlboký význam v histórii a kultúre mnohých národov. V USA sú kone symbolom slobody a divokého Západu, kde zohrávali kľúčovú úlohu v každodennom živote osadníkov a kovbojov. Táto séria známok je tiež poctou týmto tradíciám a pripomienkou, akí dôležití kone boli a stále sú pre ľudskú spoločnosť.

Praktické informácie

Známky budú k dispozícii vo všetkých pobočkách americkej pošty a tiež online na oficiálnom webe USPS. Dátum vydania je naplánovaný na budúci mesiac.

Nová séria poštových známok od americkej pošty, ktorá oslavuje krásu koní, je dokonalým spojením umenia a filatelie. Tieto známky nielenže zachytávajú nádheru a eleganciu týchto zvierat, ale tiež pripomínajú ich význam v ľudskej histórii. Pre zberateľov aj milovníkov koní je to jedinečná príležitosť, ako si pridať kúsok tejto nadčasovej krásy do svojej zbierky.

Informačný zdroj: usps.com