Pokémony na známkach Francúzska

Francúzska pošta La Poste prichádza s fascinujúcou novinkou pre všetkých zberateľov a milovníkov Pokémonov. Dňa 17. júna 2024 vydala špeciálny zošit s dvanástimi poštovými známkami, na ktorých sú vyobrazené ikonické postavy z fenoménu Pokémon. Táto zbierka je výsledkom spolupráce medzi La Poste a The Pokémon Company International a prináša radosť nielen deťom, ale aj dospelým fanúšikom po celom svete.

Fenomén Pokémon: Od začiatku k súčasnosti

Pokémon sa prvýkrát objavil v Japonsku 27. februára 1996, keď boli vydané prvé videohry na Game Boy™. Od tej doby sa fenomén Pokémon neuveriteľne rozrástol a stal sa jednou z najpopulárnejších foriem zábavy na svete. Okrem videohier si Pokémon získal srdcia fanúšikov prostredníctvom zberateľských kariet, televíznych seriálov, mobilných aplikácií a mnohých ďalších produktov.

Dnes je Pokémon nepostrádateľnou značkou, ktorá sa neustále vyvíja a prináša nové zážitky, formy zábavy a produkty. S viac ako 480 miliónmi predaných videohier a kariet vyrobených v 14 jazykoch, distribuovaných vo viac ako 89 krajinách a regiónoch, je Pokémon fenoménom, ktorý spája generácie a kultúry.

Zbierka známok s ikonickými Pokémonmi

Nová zbierka známok od La Poste zahŕňa dvanásť známok s ikonickými Pokémonmi. Táto kolekcia je poctou obľúbeným postavám, ktoré sa stali súčasťou života mnohých ľudí po celom svete. Na známkach sa objavia známe tváre ako Dracaufeu, Pikachu, Miaouss, Psykokwak, Ectoplasma, Évoli, Ronflex, Mewtwo, Lucario a tiež Pokémoni objavení nedávno v oblasti Paldea, ako sú Poussacha, Chochodile a Coiffeton.

Pikachu a ďalšie ikonické postavy

Pikachu, najznámejší a najobľúbenejší Pokémon, samozrejme nesmie chýbať. Pikachu je symbolom celej série a jeho roztomilý vzhľad a elektrické schopnosti si získali srdcia fanúšikov všetkých vekových kategórií. Ďalšími významnými postavami sú napríklad Dracaufeu, známy svojou ohnivou silou, a Mewtwo, legendárny Pokémon s telepatickými schopnosťami.

Noví Pokémoni z oblasti Paldea

Zbierka zahŕňa aj nových Pokémonov z oblasti Paldea, čo ukazuje na neustály vývoj a rozširovanie Pokémon sveta. Poussacha, Chochodile a Coiffeton prinášajú do série svieži vietor a nové príbehy, ktoré nadchnú ako nových, tak aj dlhoročných fanúšikov.

Táto zbierka známok je nielen krásnym doplnkom pre každého zberateľa, ale aj cenným kúskom histórie Pokémonov. La Poste svojím projektom dokazuje, že poštové známky môžu byť moderné, zábavné a atraktívne aj pre mladšie generácie. Pre fanúšikov Pokémonov je to skvelá príležitosť, ako si pripomenúť svoje obľúbené postavy a obohatiť svoju zbierku o unikátne filatelistické kúsky.

La Poste vydaním tejto zbierky známok s Pokémonmi oslavuje nielen 28 rokov trvajúci fenomén, ale aj prepája tradičnú filateliu s modernou popkultúrou. Táto špeciálna edícia známok je dôkazom, že Pokémoni majú stále čo ponúknuť a že ich kúzlo zďaleka nekončí. Ak ste fanúšikom Pokémonov alebo filatelie, táto zbierka by vo vašej kolekcii rozhodne nemala chýbať. Navštívte oficiálne stránky La Poste a objavte túto jedinečnú ponuku, ktorá vás vráti do sveta, kde každý môže byť majstrom Pokémonov.

Informačný zdroj: laposte.fr