Nová známka Veľkej Británie – Royal Mail – 20 rokov Prasiatka Peppa

Veľká Británia sa rozhodla osláviť 20. výročie populárneho animovaného seriálu Prasiatko Peppa (Peppa Pig) špeciálnou edíciou poštových známok. Tento seriál, ocenený cenou BAFTA, si získal srdcia detí aj dospelých po celom svete svojimi farebnými kresbami a milými príbehmi. Nová séria známok od Royal Mail prináša osem krásne ilustrovaných známok s obľúbenými postavičkami zo sveta Prasiatka Peppy, vrátane známych tvárí ako je ovečka Suzy a papagáj Polly.

Oslava 20 rokov Prasiatka Peppa

Prasiatko Peppa sa prvýkrát objavilo na obrazovkách v roku 2004 a rýchlo si získalo popularitu vďaka svojim zábavným a poučným príbehom. K oslave tohto významného míľnika vydala Royal Mail sériu ôsmich poštových známok, ktoré zachytávajú farebné kresby s obľúbenými postavičkami zo seriálu. Táto edícia je nielen poctou obľúbenému detskému seriálu, ale aj zberateľským kúskom pre filatelistov a fanúšikov Prasiatka Peppy.

Popis známok

  • Peppa a George – Na tejto známke sú zachytení dvaja hlavní hrdinovia seriálu, Peppa a jej mladší brat George. Ich dobrodružstvá sú vždy plné smiechu a radosti, čo túto známku činí obzvlášť výnimočnou.
  • Ovečka Suzy a pes Danny – Ďalšia známka prvej triedy predstavuje Peppiny najlepšie kamarátky, ovečku Suzy a psa Dannyho. Obaja sú dôležitou súčasťou Peppinho sveta a ich príbehy sú plné priateľstva a zábavy.
  • George a tatko prasiatko – Táto známka zachytáva roztomilého George s jeho tatkom prasiatkom. Ich spoločné chvíle sú často komické a dojímavé zároveň.
  • Mama prasiatko a Peppa – Známka s mamou prasiatkom a Peppou je oslavou ich blízkeho vzťahu. Mama prasiatko je vždy pripravená pomôcť a Peppa je vďaka nej plná odvahy a zvedavosti.
  • Dedko prasiatko a papagáj Polly – Dedko prasiatko je známy svojimi záhradkárskymi schopnosťami a dobrodružným duchom. Spolu s papagájom Polly tvoria nezabudnuteľnú dvojicu.
  • Babka prasiatko a jej kuriatka – Babka prasiatko je milujúca postava, ktorá sa stará o svoje kuriatka. Táto známka je symbolom rodinnej pohody a starostlivosti.
  • Pán Býk a pani Gazela – Známka s pánom Býkom a pani Gazelou predstavuje dve postavy, ktoré sa často objavujú v príbehoch. Pán Býk je známy svojou silou a pracovitosťou, zatiaľ čo pani Gazela je obľúbenou učiteľkou.
  • Pán Zebra a pani Králiková – Táto známka zachytáva pána Zebru a pani Králikovú, ktorí sú tiež dôležitými postavami vo svete Prasiatka Peppy. Ich príbehy často zahŕňajú veselé a poučné situácie.

Royal Mail sa rozhodla osláviť 20. výročie vydaním tejto nádhernej série známok. Každá známka je starostlivo ilustrovaná a zachytáva kúzlo a radosť, ktoré Prasiatko Peppa prináša do životov detí aj dospelých. Táto edícia je dokonalým spôsobom, ako si pripomenúť míľniky tohto obľúbeného seriálu a zároveň obohatiť zbierku poštových známok o nádherné kúsky.

Informačný zdroj: Royal Mail