Nová poľská známka I Love You – Vyznanie lásky v každom liste

Poľská poštová služba prichádza s novinkou, ktorá oslavuje lásku a priateľstvo – poštovou známkou s názvom „I Love You“. Táto špeciálna známka, navrhnutá Agnieszkou Sancewicz, prináša do sveta filatelie čaro a romantiku, ideálnu pre odosielanie odkazov tým, na ktorých nám záleží.

Design a technické detaily

Známka „I Love You“ je vydaná v hodnote 4,60 PLN a s celkovým nákladom 2 milióny kusov zdôrazňuje jej význam a dostupnosť pre širokú verejnosť. Využíva techniku hlbokotlače na fluorescenčnom papieri, čo zaisťuje vysokú kvalitu a trvácnosť. Dátum uvedenia známky na trh je naplánovaný na 7. februára 2024, pred sviatkom svätého Valentína, čo z tejto známky robí perfektný doplnok pre zasielanie milostných listov a správ. Vydanie sprevádza aj jedna prvá obálka dňa (FDC), ktorá predstavuje špeciálnu príležitosť pre filatelistov.

Autorka dizajnu

Agnieszka Sancewicz, autorka dizajnu tejto známky, je známa svojou schopnosťou vtesnať emocionálnu hĺbku do malého priestoru poštovej známky. Jej práca odráža cit pre detail a umelecký talent, ktorý prenáša lásku a vášeň do každého kúsku papiera.

Symbolika a význam

Známka „I Love You“ presahuje bežnú funkciu poštovej známky tým, že sa stáva nositeľom silného emocionálneho posolstva. V dobe, keď digitálna komunikácia dominuje nášmu každodennému životu, prináša táto známka možnosť vrátiť sa k osobnejšej forme vyjadrenia. Odosielanie listu alebo pohľadnice s touto známkou je prejavom úsilia a záujmu o druhú osobu, čo môže prehĺbiť vzťahy a vyvolať pocit blízkosti.

Výzva k tradičnej korešpondencii

Vydanie známky „I Love You“ je tiež výzvou, aby sa ľudia znova obrátili k tradičným formám komunikácie. Napísanie listu vyžaduje čas a premýšľanie, čo dodáva odoslanej správe väčšiu váhu a význam. Táto známka teda ponúka príležitosť zastaviť sa v každodennom zhone a venovať čas vyjadreniu svojich citov a myšlienok.

Informačný zdroj: poczta-polska.pl