Nová nemecká známka: Majstrovstvá Európy vo futbale EURO 2024

Nemecko, krajina s bohatou futbalovou históriou, práve hostí Majstrovstvá Európy vo futbale mužov UEFA 2024 – EURO 2024. K tejto významnej udalosti bola vydaná špeciálna poštová známka v hodnote 0,85 €, ktorá oslavuje nielen samotný turnaj, ale aj jednotu a vášeň, ktorú futbal prináša fanúšikom po celej Európe.

Návrat majstrovstiev do Nemecka

Nemecko hostí Majstrovstvá Európy vo futbale mužov už po druhýkrát od roku 1988 a prvýkrát od zjednotenia krajiny. Tento prestížny turnaj, ktorý sa koná od 14. júna do 14. júla 2024, privíta tímy z 23 ďalších krajín. Po troch rokoch od posledného finále – ktoré bolo kvôli pandémii Covid-19 odložené na rok 2021 – sa tak fanúšikovia môžu tešiť na napínavé zápasy v rámci 17. ročníka najväčšieho európskeho futbalového turnaja.

Známka v hodnote 0,85 €

Špeciálna poštová známka v hodnote 0,85 € je viac než len pocta športovej udalosti. Je symbolom jednoty, vášne a športového ducha, ktoré sú s futbalom neodmysliteľne spojené. Známka nesie heslo „United by Football. Spojení v srdci Európy“, ktoré dokonale vystihuje posolstvo tohtoročného turnaja.

Desať hostiteľských miest

Majstrovstvá sa odohrajú v desiatich nemeckých mestách: Berlín, Dortmund, Düsseldorf, Frankfurt, Gelsenkirchen, Hamburg, Kolín nad Rýnom, Lipsko, Mníchov a Stuttgart. Tieto mestá sa už tešia na privítanie športovcov, futbalových fanúšikov a zástupcov médií z celej Európy. Každé z týchto miest ponúkne jedinečnú atmosféru a neopakovateľné zážitky, ktoré prispejú k celkovému kúzlu turnaja.

51 zápasov, jeden víťaz

Pod heslom „United by Football. Spojení v srdci Európy“ sa odohrá celkom 51 zápasov, ktoré rozhodnú o víťazovi, ktorý získa pohár Henriho Delaunaya. Finálový zápas, ktorý sa uskutoční večer 14. júla na berlínskom Olympijskom štadióne, sľubuje nezabudnuteľnú podívanú pre 70 000 divákov na štadióne aj milióny fanúšikov pri televíznych obrazovkách.

Budúcnosť európskeho futbalu

Majstrovstvá Európy vo futbale UEFA 2024 nie sú len oslavou súčasného futbalu, ale aj prípravou na budúce turnaje. Hostiteľmi nasledujúceho 18. majstrovstiev v roku 2028 budú Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska a Írsko, čo prináša nové príležitosti a výzvy pre európsky futbal.

Nová nemecká známka venovaná Majstrovstvám Európy vo futbale je nielen poctou tejto významnej športovej udalosti, ale aj symbolom jednoty a vášne, ktoré futbal prináša fanúšikom po celej Európe. Táto špeciálna známka bude pripomienkou nezabudnuteľných momentov a napätia, ktoré prinesie turnaj konaný v srdci Európy.

Informačný zdroj: deutschepost.de