300. výročie Horného Belvedéru oslávené špeciálnou poštovou známkou

Horný Belvedér, jeden z najkrajších barokových komplexov na svete, oslavuje v roku 2023 svoje 300. výročie. Táto významná udalosť bude pripomenutá vydanie špeciálnej poštovej známky.

Belvedér, ktorý sa nachádza vo Viedni, bol navrhnutý Johannom Lucasom von Hildebrandtom ako letná rezidencia pre princa Eugena Savojského. Tento úspešný generál a vášnivý milovník umenia si tu vybudoval unikátny priestor pre svoje umelecké zbierky a reprezentačné účely. Horný Belvedér bol dokončený v roku 1723 a čoskoro sa stal jednou z najdôležitejších budov v Rakúsku.

Po smrti princa Eugena získala Belvedér Mária Terézia, ktorá ju premenila na výstavný priestor pre cisárske zbierky a jedno z prvých verejných múzeí na svete. Dnes je Belvedér domovom nielen pre dôležité rakúske a medzinárodné diela umenia, ako je „Bozk“ Gustava Klimta, ale aj miestom, kde bola v roku 1955 podpísaná Rakúska štátna zmluva.

V roku 2023 bude vydaná špeciálna poštová známka s hodnotou 3,00 eur, ktorá bude pripomienkou 300. výročia Horného Belvedéru. Prvý deň vydania tejto známky je stanovený na 13. mája 2023. Grafický dizajn známky je dielom Theresy Radlingmaier a tlač zabezpečila spoločnosť Cartor Security Printing. Známka má rozmer 42,00 x 33,88 mm a bude vytlačená v ofsetovej tlači. Celkovo bude vydaných 180 000 známok na arších po 50 známkach. Nezabudnite túto výnimočnú poštovú známku pridať do svojej zbierky. Oslavte spolu s nami 300 rokov existencie jedného z najkrajších barokových komplexov na svete, ktorým je nádherný Horný Belvedér.

Informačný zdroj: Post.at